На засіданні 6 лютого Кабінет міністрів ухвалив законопроєкт, що передбачає відновлення повноважень митних органів з проведення перевірок з 1 березня.

Таку інформацію оголосив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук. Він відзначив, що уряд схвалив проєкт закону "Про внесення змін до пункту 9-12 розділу XXI "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України". За його словами, це є виконанням зобов'язань перед МВФ за Меморандумом про економічну та фінансову політику від 01.12.2023.

Основні положення нового законопроєкту включають:

  • Відновлення повноважень митних органів з проведення документальних перевірок дотримання вимог законодавства України у сфері митної справи, зокрема щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів під час переміщення товарів через кордон.
  • Поновлення на невикористаний строк документальних перевірок (зустрічних звірок), які були розпочаті та не завершені до 24.02.2022.
  • Визначення строку 60 днів з дня набрання чинності Законом для надсилання (вручення) актів (довідок) про результати документальних перевірок, зустрічних звірок, заперечень до актів перевірок, податкових повідомлень-рішень, процедура вручення яких не завершена до 24.02.2022.
  • Введення мораторію на проведення Митницею документальних перевірок для платників податків, які перебувають на окупованих територіях або в зоні активних бойових дій, а також регулювання відновлення перевірок при зміні місцезнаходження платника.

Слід відзначити, що проведення перевірок на митниці було припинено після розпочатку повномасштабного вторгнення. Державна митна служба вже почала реалізацію рекомендаційно-технічного пілотного проєкту щодо пост-митного контролю, що передбачено Митним кодексом.