Найближчими днями на валютному ринку очікуються значні коливання курсів готівкового долара в українських банках, повідомляє "clutch". Зміни, однак, не будуть однорідними: ставки покупки потенційно знизяться, а ставки продажу можуть зрости.

Фінансовий аналітик Олексій Козирєв припускає, що до кінця тижня (до 9 лютого) вартість долара, за прогнозами, коливатиметься між 37,25 та 38,4 гривні. Повідомляється, що увечері 6 лютого банки купували долар у середньому по 37,55 гривні та продавали по 38,05 гривні.

Аналогічні зміни очікуються і в обмінних пунктах: прогнозна вартість готівкового долара становитиме від 37,35 до 38,3 гривні. Поточні операції купівлі проводять із середньою вартістю 37,96 гривні, а продажу - 38,05 гривні.

Протягом усього тижня спостерігається, що обсяг купівлі валюти населенням перевищує обсяги її продажу обмінними пунктами та касами банків. Це вказує на тенденцію, коли українці спокійніше ставляться до коливань обмінного курсу і менш схильні до паніки, незважаючи на зростання цін в обмінних пунктах.

Станом на 7 лютого Нацбанк встановив офіційний курс долара на рівні 37,62 гривні, що на 7 копійок вище за поточний курс. З грудня 2023 року Нацбанк дозволив українцям купувати будь-яку кількість готівкової іноземної валюти, в тому числі доларів, без обмежень, що раніше існували, пов'язаних із залишками готівкової валюти в банках і перевищенням суми між купівлею та продажем готівкової валюти. Очікується, що цей крок сприятиме стабілізації ринку та підвищенню загальної стабільності валютного ринку.

Нагадаємо, боротьба з гіпертонією без ліків: просте, а головне ефективне керівництво

Раніше «Українці» писали, терміново робіть запаси, доки є шанс: в Україні різкий обвал цін на ключову продукцію

Як повідомляли «Українці», кому можуть вимкнути світло за борги: як уникнути жорстких санкцій