Початок повномашстабної війни не поклав край різним аферам шахраїв. Більше того, вони начебто ще більше активізувалися у своїх злочинців.

Про чергову шахрайську схему розповіли вже не звичайні українці, а співзасновник monobank Олег Гороховський у Телеграм-каналі.

Монобанк
Монобанк

По всій Україні тисячі користувачів різних месенджерів почали отримувати повідомлення із привабливою пропозицією заробити, виконуючи прості завдання у мережі. Однак закінчується це втратою грошей.

Повідомлення від шахраїв
Повідомлення від шахраїв

Суть афери

Спочатку приходять подібні повідомлення з пропозицією почати заробляти за допомогою активної участі в соцмережах, наприклад, за лайки, написання коментарів і так далі.

Якщо людина погоджується, то їй дають такі прості завдання та дають невеликі гроші за виконання для того, щоб не виникла підозра, що це нечесна схема.

Після довірливих користувачів просять купити щось дороге і шахраї зникають.

"Це обман і наприкінці цього листування ви втратите гроші. Відразу чи за тиждень. Вам будуть давати якісь тупі завдання (лайкати програми, писати відгуки, коментарі тощо) ви отримаєте трохи грошей (абсолютно небагато), щоб ви подумали, що все чесно. Дадуть трохи і попросять за свої гроші купити щось дороге та пропадуть”, - написав Гороховський.

Монобанк
Монобанк

Тільки за даними співзасновника monobank, за допомогою цієї схеми "розвели" близько 3000 клієнтів на загальну суму 65 млн гривень, і це враховуючи те, що 70% таких операцій вдається запобігти.

Нагадаємо, що українці стали отримувати 2 квитанції за газ у Приват24: Нафтогазу довелося пояснюватися.< /span>

Раніше ми повідомляли, що Володимир Зеленський попередив українців про обстріли, буде несолодко: "Особливо у ці дні".