Коли ви сплачуєте комуналку, у вас є кілька різних граф оплати. І коли ви не робите цього онлайн, а чекаєте на квитанції, то їх теж приходить кілька.

Усі вже звикли (хоч і не всі згодні), що за газ у нас усіх є 2 платіжки – за споживання та за доставку. Але, як виявилось, деякі українці почнуть отримувати ще й третю.

Нафтогаз, фото із вільних джерел
Нафтогаз, фото із вільних джерел

Про це повідомляє видання Газправда.

Так, в Україні потрібно платити не лише за газ та окремо за його доставку, а й за утримання внутрішньобудинкових мереж. Як зазначається, для цього потрібно підписати договір із сертифікованою організацією (може бути облгаз) та додатково сплачувати. Таким чином фактично з'явиться третій платіж за газ.

Як зазначається, після введення третьої платіжки фахівці повинні здійснювати один раз на рік візуальний огляд газопроводів, перевіряти наявність вільного доступу до них, стан фарбування та кріплення газопроводу, наявність футлярів у місцях прокладки через зовнішні та внутрішні конструкції будинку, стан ущільнення міжтрубного простору, а також очищають його від бруду і, у разі потреби, відновлюють його.

Тарифи на газ в Україні
Тарифи на газ в Україні

У свою чергу в багатоквартирних будинках раз на 6 місяців, а саме до початку та після закінчення опалювального сезону, здійснюється перевірка на герметичність з'єднань газопроводів та газового обладнання приладовим методом або мильною емульсією з усуненням виявлених витоків газу.

Нагадаємо, що українці стали отримувати 2 квитанції за газ у Приват24: Нафтогазу довелося пояснюватися.< /span>

Раніше ми повідомляли про нові пільги на комуналку: хто і як може зменшити витрати на 50% .