Багато українців, які втекли з міст з активними бойовими діями через війну з ссією, набули статусу ВПО.

Звичайно, таким людям належать і різні види допомоги для того, щоб якось виживати, крім будинку вони найчастіше позбавлялися і роботи. Зараз стало відомо, що в деяких ВПО можуть забрати допомогу. У яких випадках це відбувається читайте нижче.

вимушені переселенці
вимушені переселенці

Звісно, ​​виною всьому звичайна людська жадібність. Адже не всі ВПО є справді ВПО і просто відбирають допомогу у тих, кому це дійсно потрібно.

Днями суд ухвалив рішення про покарання чоловіка, який неправомірно отримував допомогу для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Як повідомляє ТСН, у рішенні Томаківського районного суду Дніпропетровської області йдеться, що чоловік за порадою знайомого, який запропонував йому "заробити легкі гроші", оформив статус ВПО, доки проживав у селі Томаківка.

Однак там він проживав лише місяць, а вже у листопаді 2022 року повернувся на попереднє місце проживання до Марганця, але не повідомив про це соціальні служби. Тобто до серпня 2023 року він отримував соціальну допомогу, не маючи на те права. Усього йому виплатили 30 тисяч гривень.

Суд
Суд

Після того, як цей факт розкрився, чоловік отримав виклик до суду. Зрештою суд визнав чоловіка винним за ч.2 ст.190 Кримінального кодексу (шахрайство) та засудив його до двох років позбавлення волі. Пізніше термін замінили на рік випробувального терміну, проте отримані 30 тисяч гривень йому все одно доведеться повернути.

Нагадаємо, що заплатив у кафе та повернув гроші назад: ПриватБанк запустив вигідну акцію для клієнтів.

Раніше ми повідомляли, що українці тікають від ПриватБанку, доки мають змогу: "Ми не знаємо, ми переключимо".