З початку повномасштабної війни українці кілька разів стикалися з тим, що якийсь продукт стає дефіцитним.

Всі ми пам'ятаємо і захмарні ціни на гречку, оскільки високою ціною збивали попит на цю крупу. А що було із яйцями. коли окупанти зруйнували одну з найбільших птахофабрик у Європі, що була у Чорнобаївці. Як виявилося, тепер така доля може чекати і на вершкове масло, яке є в холодильнику у кожного.

Вершкове масло, фото: ukrainci.com.ua
Вершкове масло, фото: ukrainci.com.ua

Цією новиною поїдився аналітик молочних ринків Максим Фастєєв. За словами експерта, деякі молочні продукти, які мають подорожчати протягом жовтня-листопада до 15%, можуть збільшитись у вартості до 25%.

При цьому він наголосив, що на ціну олії впливатиме динаміка закупівельних цін сирого молока. До того ж закупівельна вартість залежить від балансу попиту та пропозиції.

корови, виробництво молока
корови, виробництво молока

"Так, серпнева спека негативно вплинула на показники виробництва сирого молока. Тепловий удар нашкодив коровам, наслідком чого стало падіння продуктивності тварин тривалістю кілька місяців" , - пояснив аналітик.

Він також зазначив, що попит на молочну продукцію останніми місяцями зростав. До причин подорожчання належать внутрішній туризм та нова хвиля повернення українців з-за кордону перед початком навчального періоду.

Нагадаємо, що яйця вже по 90 гривень: у супермаркетах почалося різке зростання цін після кількох місяців падіння.

Раніше ми повідомляли, що заплатив у кафе та повернув гроші назад: ПриватБанк запустив вигідну акцію для клієнтів.