Стрімко наближається холодна пора року, коли включається опалення і в платіжках українець додається штрашна графа, яка мінусує кількасот гривень із гаманця.

Звичайно, трохи легше тим, хто зміг оформити субсидії, але решті доводиться віддавати свої кровні. Проте нещодавно стало відомо, що сума за комуналку стане нижчою, але не в усіх українців.

Тарифи на комуналку в Україні
Тарифи на комуналку в Україні

Це стосується суми за розподіл газу, адже з 1 жовтня українці, які відрізають від газу, платитимуть за меншим тарифом за обслуговування газових труб.

Як повідомляє пресслужба Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, відтепер при визначенні мінімальних обсягів річної замовленої потужності враховується виключно функціонуюче газове обладнання побутового споживача, яке не було опломбоване.

Тарифи на газ в Україні
Тарифи на газ в Україні

Для прикладу наведено зміну платіжки за розподіл природного газу для побутового споживача з комплексним споживанням у Чернівецькій області з опломбованим обладнанням (опалювальний прилад та водонагрівач) та мінімальними обсягами споживання у попередньому газовому році.

Регулятор зазначає, що у цьому випадку до змін клієнт платив за мінімальний обсяг споживання 314 куб. м. на рік, а тепер після змін платитиме за 39 куб. м. на рік.

Таким чином, економія для зазначеного прикладу становитиме 45,6 грн. на місяць та 547,25 грн. на рік.

Нагадаємо, що "Нафтогаз" звернувся із важливою заявою до українців: залишилося 2 дні.

Раніше ми повідомляли, що батареї будуть, як піч: 3 поради, які точно зроблять вашу квартиру теплішою, а ціна за комуналку залишиться незмінною.