Нещодавно в Україні почали перевіряти рішення ВЛК щодо мобілізації чоловіків, адже серед них виявилося багато помилкових.

Одночасно з цим розширили список тих, хто придатний до військової служби, хоча раніше людина могла бути в списку "обмежено придатна". У зв'язку з цим уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" запропонував РНБО взагалі усунути поняття "обмежено придатний".

Дмитро Лубінець, фото із вільних джерел
Дмитро Лубінець, фото із вільних джерел

“Громадянин України повинен або бути придатний до виконання військової служби, або непридатний. Якщо він в силу свого здоров’я непридатний до виконання бойових задач з автоматом в руках прямо на передовій і в нього є проблеми з хребтом, він може бути в штабі або в складі ракетних військ. Все це треба врегулювати”, – заявив Дмитро Лубінець.

Разом з тим він зазначив, що до кінця вересня в Україні перевірять усі військово-лікарські комісії. Станом на зараз відсоток перевірки стиановить 75 ВЛК. Зрозуміло, що порушень зафіксовано достатньо.

“Щодо рішення “обмежено придатний” ми зафіксували дуже багато випадків, коли через корупційну складову були видані довідки громадянам, які не мають вад, не мають проблем зі здоров’ям, як “непридатні”,- розповів омбудсмен.

літаки ЗСУ
літаки ЗСУ

Нагадаємо, що вірний друг України Вахтанг Кікабідзе захопився мужнім народом нашої держави: Зеленський – справжній мужик.