США не готові надати Україні ракети ATACMS із дальністю 300 км для реактивних систем залпового вогню HIMARS, незважаючи на запити Києва.

Про це заявив радник президента США Джо Байдена з питань нацбезпеки Джейк Салліван, передає Голос Америки.

За його словами, ключова мета Штатів полягає у тому, щоб зробити все необхідне для підтримки та захисту України. Інша ключова мета полягає в тому, щоб не опинитися на шляху до третьої світової війни.

Довідка. Ракети ATACMS (Army TACtical Missile System) - американський оперативно-тактичний ракетний комплекс з балістичною ракетою. Для запуску ракет призначені пускові установки М142 HIMARS та M270 MLRS. Різні модифікації ракети ATACMS мають дальність стрілянини від 165 до 310 км. Поки що Україна отримувала до HIMARS снаряди, які б'ють на 70-80 км. ЗСУ використовують HIMARS для ударів по складах та штабах у тилу росіян.

Нагадаємо, німецьке видання Die Welt з посиланням на військових експертів писало, що введення Україною в дію РСЗВ HIMARS і рішення РФ взяти оперативну пауз "послужили перемикачем, який витягнув українців із спіралі". При цьому "чотири місяці до настання зими можуть стати найжорстокішою та кровопролитною війною в Україні".