Посол США при ОБСЄ Майкл Карпентер висловився з приводу ризику застосування Росією ядерної зброї та заявив, що ядерну війну виграти неможливо.

Про це він сказав в інтерв'ю ТСН.ua.

"Говорячи більш широко про ядерну сферу, чим російське керівництво займається протягом останніх кількох місяців, це глибоко безвідповідально. У міжнародній системі існує табу на використання ядерної зброї з дуже вагомої та очевидної причини. Бо ніхто і ніколи не зможе виграти ядерну війну. Насправді країни P5 (постійні члени Радбезу ООН – ред.), до яких входять Росія та Китай, лише кілька місяців тому зробили заяву про те, що ядерну війну неможливо виграти. Тому такий поворот риторики є дестабілізуючим і безвідповідальним", - наголосив Карпентер та додав, що треба бути готовими до всіх непередбачених ситуацій.

Водночас він зазначив, що наразі Росія веде проти України війну із застосуванням звичайного озброєння і Україна має перемогти.

"Зараз війна в Україні - це конвенційна війна. І знову: ми хочемо перемоги України і зробимо все необхідне, щоб Україна виграла цю війну", - сказав дипломат.