Близько десяти років він віддав службі у міліції. Після цього працював в енергетичній компанії. Вирушив захищати рідну землю у перші дні повномасштабної війни. Загинув у боях за Донбас. Не дожив до свого 50-річчя два місяці. У нього залишилися старенькі батьки, дружина, дочка, рідні брати та сестри.

- Згадую обличчя Анатолія… Спокійне, щире, світле, відкрите… Згадую його слова: «Прийшов і мій час захищати рідну Батьківщину». І він захищав. Мужньо, сміливо не шкодуючи сил та здоров'я. Захищала і його дружина Вікторія. Анатолій на передовій, а дружина вдома разом з односельчанами допомагала, підтримувала наших військових, — розповіла односельчанка загиблого Людмила Кулик. — Доля нас звела з Вікторією у березні цього року, коли хлопці почали звертатися за амуніцією. Потрібні були розгрузки і Вікторія, не покладаючи рук шила, і передавала їх воїнам. Кожна розгрузка була прошита молитвою, вірою в те, що коханий чоловік скоро повернеться з перемогою. Що вони разом з рідними, друзями відсвяткують його ювілей, його 50-річчя…Господь дає рівно стільки, скільки людина може витримати.

На Дніпропетровщині попрощалися із загиблим бійцем
На Дніпропетровщині попрощалися із загиблим бійцем

Стоячи біля гробу Анатолія Ганжи, дивлячись на всіх, хто прийшов провести гідного сина України, я думала: «Господи, скільки ще ми будемо хоронити наших синів, чоловіків, батьків, братів… Скільки сліз і горя принесли на нашу землю прокляті рашистські нелюди. Як тепер жити Вікторії без коханого чоловіка, донечці без люблячого тата?»

І раптом почула слова матусі нашого Героя Дмитрика, який загинув на війні в 2016 році: «Треба жити, жити через біль, бо поки ми живі, будуть жити наші рідненькі. Вони зараз також небесним військом захищають Україну і всіх нас. І ми повинні бути гідними їх. Повинні бути справжніми українцями і боронити рідну землю, хто як може, до останнього подиху. До самої перемоги. А вона обов'язково прийде.

Анатолія Ганжу поховали поруч з наймолодшим Героєм громади Дмитром Захаровим, якому було всього 22 і який всього один день був на цій проклятій війні…