У прикордонних з Україною областях Білорусі вивчають можливість проведення прихованої мобілізації населення. Волинський та Поліський напрямки опинилися під загрозою.

Про це повідомляється у зведенні Генерального штабу Збройних Сил України від 30 червня. Зазначається, що підрозділи армії Білорусі продовжують перебувати у Гомельській та Брестській областях.

Раніше у Генштабі дізналися, що Білорусь може надати Російській Федерації місце для військової бази на кордоні з Україною. На аеродромі Зябрівка йде будівництво відповідної інфраструктури.

Президент України Володимир Зеленський, спираючись на дані експертів, заявив, що ризики нового вторгнення окупантів з території Білорусі є мінімальними , проте наша країна готується до всіх сценаріїв.

Як повідомлялося раніше у Міноборони України розповіли, що біля кордону з Україною та Польщею посилюються до шести батальйонів армії Білорусі. Вони намагаються вести повітряну розвідку.

У Головному управлінні розвідки довідалися, що Росія збільшує військову присутність на території сусідньої Білорусі під виглядом навчань. Проте раніше заявлені заняття з бойової підготовки насправді не проводяться.

Зеленський звернувся до мешканців Білорусі із закликом не вступати у війну, як того хоче Кремль. Глава держави наголосив, що Україна дасть відсіч.