Про це заявив посол Росії в Китаї Андрій Денисов, повідомляють росЗМІ. Він також назвав масштабний вихід іноземних компаній з РФ у зв'язку з розв'язаною нею війною проти України "новими можливостями".

"Місце на нашому ринку звільняється. Китайські компанії-виробники різних видів продукції готові зайняти на ньому місце, але для того, щоб освоїтися ... потрібен певний час", – додав Денисов.

В той же час російський маркетплейс Ozon розпочав реалізацію товарів, які були ввезені на територію країни за допомогою паралельного імпорту. Тобто, без згоди правовласника товарного знака. Зокрема, йдеться про смартфони, комп'ютери та іншу електроніку.

"На Ozon доступні товари, ввезені за допомогою паралельного імпорту. Ми вже почали продавати популярні бренди електроніки, у тому числі смартфони, комп'ютери та їхні комплектуючі, що ввезені за механізмом паралельного імпорту", – йдеться в повідомленні компанії.

Експерти ж Центру стратегічних розробок прогнозують, що на рік в РФ з паралельного імпорту можуть ввозити товари на 100-120 млрд доларів. Втім, попереджають вони, через непросту логістику продукція, що поставляється за паралельним імпортом, виявиться дорожчою на 5-50%, ніж до вторгнення Росії в Україну.

Паралельний імпорт – це ввезення в країну товарів без згоди виробника або правовласника. Цей механізм називається паралельним, оскільки імпорт іде одночасно з постачанням від офіційних дилерів. При ньому ритейлери купують товари не у своїй країні, а у невеликих закордонних компаній, які самі закупилися у виробника. Паралельний потік може йти як із країни-виробника, і через треті країни.