Росія здатна піти на реалізацію сценарію нападу на Литву. Російській державі властиво робити кроки, які суперечать логіці, щоб змусити НАТО до дій у відповідь.

Країни Балтії можуть зіткнутися з провокаціями з боку Москви. До того ж росіяни допускають погрози щодо Фінляндії, яка ще навіть не приєдналася до Альянсу. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов.

В ефірі Україна 24 він розповів про те, що Росія може напасти на Литву. Москва допускає дії, які суперечать логічній політиці і провокують НАТО на відповідні дії.

Як приклад він навів ситуацію з порушенням російською авіацією повітряного простору Фінляндії. Такий крок можна розглядати як спробу загрози Гельсікі, який ще не вступив до Альянсу. Країни Балтії, а особливо Литва та Естонія, можуть зіткнутися з провокаціями з боку РФ.

"Ось дивіться, Фінляндія ще офіційно не подала заявку, а її повітряний простір порушує російська авіація. І показують, що, мовляв, будете в НАТО, то ми ще гірше зробимо. Точно також і тут, країни Балтії, особливо Литва та Естонія, можуть піддаватися провокаційним діям з боку Росії", - підкреслив Олег Жданов.