Після того, як російський крейсер Москва феєрично пішов на дно Чорного моря разом з частиною екіпажу, Росія все ще намагається приховати втрати.

Як повідомляє Головне управління розвідки МО України, Росія так і не визнала загибель 27 окупантів, які перебували на борту затопленої "Москви", а сім'ї російських моряків змушувати сім'ї приховувати інформацію про своїх загиблих.

Зазначається, що 27 членів екіпажу, серед яких 19 строковиків, досі вважаються зниклими безвісти. У тимчасово окупованому Севастополі офіційно поховали тільки мічмана Вахрушева.

Командир крейсера капітан першого рангу Купрін, який в порушення статуту одним з перших покинув корабель, пояснює свій вчинок спробою врятувати саме строковиків. Як ніби він отримав такий наказ після вибухів на кораблі.

"Родичів загиблих моряків відмовляються приймати як в командуванні МВФ РФ і командуванні Чорноморського флоту, так і в органах влади і соціального забезпечення. Їх направляють в групу психологів, медиків і юристів, спеціально створену для приховування інформації про загиблих і зниклих безвісти окупантів-строковиків", – сказано в повідомленні.

Водночас через те, що родичі намагаються оприлюднити інформацію про загиблих у ЗМІ, співробітники ФСБ Росії погрожують їм. Російські силовики приходять до них додому і за місцем роботи і проводять "роз'яснювальну роботу" з погрозами про кримінальну відповідальність за розголошення державної таємниці.

"Соціальна напруга серед родичів росіян, загиблих на крейсері "Москва", продовжує зростати", - додали в розвідці.