Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що готовий поїхати до Росії у разі потреби, але за певних умов.

Про це пише CNN.

"Для цього потрібні попередні умови, і відповідні жести з боку Путіна. Я продовжу говорити з ним з відома президента України і за умови, що це матиме користь", – зазначив президент Франції.

За його словами, необхідні передумови для зустрічі з Путіним поки не виконані.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підвів підсумки візиту лідерів Франції, Італії, Румунії та Німеччини до Києва.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підбив підсумки візиту лідерів Франції, Італії, Румунії та Німеччини до Києва.

Кулеба зазначив, що "день був справді крутий", хоча міністрові довелося працювати на милицях, адже недавно він зламав ногу.

Про це голова МЗС написав у Facebook.

Іноземні лідери отримали повні пакети напрацювань групи Єрмака - Макфола щодо подальших санкцій. Гості визнали, що деякі країни Європи відчувають "втому від санкцій", але особисто вони "готові рухатися далі".

"Нові санкції будуть", – запевнив Кулеба.

"Були деякі нові корисні оголошення. Президент подякував і на цифрах пояснив, чому треба більше і частіше. Гості почули", – зазначив голова МЗС

Кулеба запевнив, що Україна стала ближчою до отримання статусу кандидата на членство в ЄС.

"Але ще не всі перешкоди подолано, не всі пастки обійдено. Рішення ухвалюється консенсусом, тому усі командно продовжуємо спокійно, зосереджено працювати на результат", – пояснив він.

Президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем'єр-міністр Італії Маріо Драґі та президент Румунії Клаус Йоганніс погоджуються, що довіряти Росії не можна.

У питання розблокування портів треба працювати через ООН і мати чіткі гарантії, наголосив міністр.

"Паралельно будемо суттєво розвивати наземні коридори. Тема зерна безпосередньо пов’язана з темою сприйняття нашої війни в Африці, Азії та Латинській Америці. На цю тему теж дії скоординували", – каже очільник МЗС.

Кулеба запевнив, що іноземні гості "не примушували, не схиляли, не тиснули" на українську владу.

"Україна повинна виграти цю війну" - показові слова Макрона. Моя порада - облиште цей страх. Здається, за останній час президент і вся його дипломатична команда дали достатньо підстав повірити, що ми не ті, кого можна примусити, схилити, затиснути або розвести", – підсумував міністр.