Північноатлантичний альянс повинен прямо втрутитися у війну в Україні, інакше її не вдасться завершити. Так вважає колишній головнокомандувач (у 1997-2000 роках) союзними силами США і НАТО в Європі Веслі Кларк.

Про це він заявив під час дискусії "Точки тиску: де вирішується війна в Україні", яку організувала Атлантична Рада, пише "Голос Америки".

Він підкреслив, що НАТО має робити висновки з минулого.

За словами Кларка, ідея генсека Альянсу Йенса Столтенберга про те, що НАТО нічого не може зробити, поки не буде прямої атаки, була знівельована ще в 1990-х роках.

"Пора повернутися до уроків, які ми засвоїли. НАТО має втрутитися. Давайте офіційно оголосимо це і накажемо росіянам припинити вогонь. Війну неможливо зупинити без втручання альянсу", – підкреслив генерал армії США у відставці.

Його думку підтримав і колишній командир об'єднаних Збройних сил НАТО в Європі (2013-2016) Філіп Брідлав. Однак, за словами Брідлава, Альянс на сьогодні навряд чи зважиться на такий крок.

"Звичайно, я сподівався, що це станеться (пряме втручання НАТО у війну в Україні – ред.). Але тут я не оптиміст. Можливо, певна коаліція держав могла б заступитися", - зазначив він.