В умовах україно-російської війни поставки Ізраїлем в Україну новітніх систем протиракетної оборони "Залізний купол" не допоможуть надійно закрити небо над країною від обстрілів російських окупантів. Саме так висловився військовий експерт з Ізраїлю Давид Гендельман в коментарі порталу "Обозреватель".

"Залізний купол" розроблявся під специфічні ізраїльські умови. І тому-то там він працює добре. Але в Україні так працювати він не зможе - надто вже величезні території", – зазначив він.

Як каже Гендельман, для закриття неба від російських обстрілів ЗСУ має вистачити стандартних засобів (С-300, "Бук" і так далі). Все питання в кількості таких засобів і їх концентрації.

Радіус же роботи "залізного купола" - приблизно до 70 кілометрів. Для того, що захистити великі території України, таких комплексів потрібно завозити сотнями. У той час як в самому Ізраїлі в цей момент працюють тільки десять готових батарей "Купола".

Раніше заступник керівника Державного департаменту США Вікторія Нуланд прямо говорила-розгортання в межах України системи "Залізний купол", швидше за все, буде важко здійснити - оскільки для такого потрібно багато часу, коштів і умінь.

У той же час, за словами дипломата, однозначно розглядається варіант з наданням Україні інших, більш простих, але надійних систем протиповітряної оборони.

Чиновник зазначила, що США продовжують вивчати можливості розширення військової допомоги Україні посилення санкцій проти РФ.