Збройні Сили України можуть перейти до широкомасштабного контрнаступу тільки після того, як будуть отримані достатні обсяги зброї від Заходу.

Потрібно буде сформувати нові повністю переозброєні підрозділи. Можливість з'явиться після запуску ленд-лізу. Можливо, чисельність нових підрозділів повинна буде скласти мінімум 50 тисяч осіб, але все буде залежати від кількості озброєнь.

Якщо в другій половині літа українські війська отримають достатню кількість зброї, з середини серпня вони можуть перейти в контрнаступ на декількох напрямках одночасно. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов.

В інтерв'ю журналісту Дмитру Гордону він розповів про те, що для наступу Україні доведеться фактично створити нову армію, оснащену зброєю заходу.

"Фактично для того, щоб почати контрнаступальну операцію, ми повинні сформувати нову армію. Абсолютно нову, з нуля, повністю на західному озброєнні. І тоді у нас є шанс провести контрнаступальну операцію", - зазначив Жданов.

За словами експерта, можливість формувати нові бригади з'явиться після того, як країна почне отримувати зброю в рамках ленд-лізу.

Крім того, коментуючи заяву секретаря РНБО Данилова, який сказав, що Україні для контрнаступу знадобляться 6 нових бригад чисельністю в 25 тисяч осіб, експерт зазначив, що, можливо, потрібно буде в два рази більше людей. Але все залежить від кількості наданої Києву зброї.