У Норвегії підтвердили, що передали Україні 22 самохідні гаубиці М109 разом із запасними частинами, боєприпасами та іншим потрібним спорядженням.

Про це повідомили в Міністерстві оборони Норвегії, пише видання NRK. Норвезький міністр оборони Бьорн Арільд Грам підкреслив, що ЗСУ потрібна підтримка Заходу у вигляді техніки і зброї, щоб захищати Україну від російських загарбників.

Раніше, ще в лютому цього року, Норвегія вже передавала Україні військову допомогу. Тоді в неї входили 2000 протитанкових засобів М72. Тепер країна вирішила надати нашій державі ще самохідні гаубиці М109.

ЗСУ показали захоплюючу роботу норвезьских гаубиць
ЗСУ показали захоплюючу роботу норвезьских гаубиць

Грам зазначив, що, беручи до уваги розвиток військових подій в Україні, потрібно в рамках військової допомоги надавати також і важку техніку, і системи озброєння.

Варто відзначити, що Норвегія передала 22 САУ ще раніше, проте тоді в цілях безпеки вони не коментували цю подію. Заговорили про це публічно лише після того, як самохідні гаубиці вже потрапили на фронт і про це повідомив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Залужний повідомив про успішне застосування гаубиць М109 на передовій 4 червня. Він подякував Норвегії за надання такої військової допомоги.

Також він звернув увагу на кращі, в порівнянні з радянськими аналогами, технічні характеристики САУ М109А3. Так, вони мають більший калібр і більш потужний боєзапас.

ЗСУ показали захоплюючу роботу норвезьских гаубиць
ЗСУ показали захоплюючу роботу норвезьских гаубиць

"Дальність стрільби становить до 22 кілометрів. Але надалі ми можемо використовувати активно-реактивні снаряди, які збільшують цю відстань. Досвідчені артилеристи відзначають також зручність зарядів, які є герметичними і абсолютно ідентичними, що впливає на точність розльоту при пострілах. Мої люди з легкістю за один тиждень оволоділи М109А3", - написав Головнокомандувач ЗСУ в Facebook.