Німеччина нібито є одним з головних прихильників України у військовому відношенні і допомагає більше, ніж "майже хто-небудь інший". З такою заявою виступив канцлер Німеччини Олаф Шольц на прес-конференції разом з лідерами Литви, Латвії та Естонії, повідомляє The Telegraph.

"Німеччина є одним з головних прихильників України у військовому відношенні, і, ймовірно, тільки Сполучені Штати надають більшу підтримку, ніж ми", - сказав Шольц.

Він стверджує, що Німеччина допомагає Україні, висилаючи "найсучасніші артилерійські системи і вчить їх використовувати".

У свою чергу лідери країн Балтії розкритикували Шольца через його часті телефонні розмови з Путіним.

"Ми вважаємо, що неможливо розмовляти з державою, яка намагається перекроїти карту в ХХІ столітті", - сказав президент Литви Гітанас Науседа.

Нагадаємо, в Німеччині критикують канцлера Шольца через те, що він не надає Україні необхідні бронетранспортери. Керівник комітету Бундестагу з оборони Марі-Агнесс Штрак-Циммерман з Вільної демократичної партії закликає федеральний уряд Німеччини якомога швидше доставити в Україну 50 бойових машин піхоти Marder.