15-річний школяр Андрій Покраса допоміг українській армії знищити велику колону російських окупантів, яка наступала на Київ наприкінці лютого нинішнього року. Юнак дав велике інтерв'ю порталу Global News.

Покраса каже, що представники територіальної оборони звернулися до нього ‒ їм потрібні були GPS-координати російської колони (для того, щоб скорегувати вогонь по ній артилерії ЗСУ).

"Вони надали нам інформацію, де приблизно може бути російська колона. Нашою метою було знайти точні координати і передати координати солдатам. [...] Це була одна з найбільших колон, які рухалися по Житомирській трасі, і нам вдалося її знайти, тому що одна з вантажівок довго включала фари", — сказав юнак.

Покраса запустив свій дрон в поле біля свого будинку і виявив російську колону по Житомирській трасі – неподалік від села Березівка (40 кілометрів від Києва). Його батько швидко передав координати в тероборону. А українська артилерія знищила колону.

"Він був єдиним, хто мав досвід роботи з безпілотниками в цьому регіоні. Він справжній герой, герой України", - пояснив військовослужбовець ЗСУ і блогер Юрій Касьянов.