П'ятий президент України Петро Порошенко в понеділок, 30 Травня, все ж зміг перетнути кордон України. Це була вже третя спроба колишнього глави держави виїхати з країни. Екс-президент повідомив, що направляється на конгрес і саміт Європейської народної партії в Роттердам.

Як пише Українська правда з посиланням на джерела в правоохоронних органах, Порошенко перетнув українсько-польський кордон,

Як повідомлялося раніше, вранці в понеділок Порошенко звернувся до чинного глави держави Володимира Зеленського, щоб запевнити, що опозиція разом з владою працює на зміцнення України. За словами політика, він направляється на конгрес і саміт Європейської народної партії в Роттердам.

Своїми цілями Порошенко назвав надання Україні статусу кандидата на членство в Євросоюзі вже в червні, підтримку України у війні проти Росії, надання фінансової допомоги Україні і схвалення "плану Маршалла 2.0" для післявоєнного відновлення.

Спроби Порошенка виїхати з України

Увечері 27 травня в пункт пропуску Рава-Руська у Львівській області прибув Петро Порошенко, який є членом Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, і п'ятеро супроводжуючих його людей.

Під час проходження паспортного контролю було надано копію розпорядження голови Верховної ради Руслана Стефанчука про відрядження Постійної делегації ВРУ до Парламенської асамблеї НАТО та працівника апарату ВРУ до Литовської Республіки для участі у весняній сесії ПА НАТО.

Як повідомляють ЗМІ, в ході перевірки цього документа виявилося неможливим встановити його дійсність: не зчитувався QR - код.