Росія зараз добудовує той запас ракет, який вона накопичувала десятиліттями. А оперативно відновити їх кількість в країні-агресору не вдасться - це було б занадто складним завданням навіть у мирний час, не те, що під час війни.

Ракетні запаси РФ виснажуються швидкими темпами, а брак часу і західні санкції практично "душать" російську ракетну промисловість. Тому армія Росії вже використовує навіть старі ракети, виготовлені в 1960-х роках, проте навіть їх кількість вже підходить до критичної маси. Про це розповів політичний і економічний експерт Тарас Загородній під час чату на Главреді.

За словами експерта, за рік Росія може виготовляти тільки приблизно 150 крилатих ракет "Калібр". При цьому РФ залежить від західних технологій в рази сильніше, ніж колись залежав СРСР.

Санкції західних держав роблять процес створення ракет в Росії дуже складним.

"Адже ракета - це дуже складний механізм, в якому достатньо відсутності або недосконалості одного елемента, щоб вона вже нікуди не летіла", – зазначив експерт.

Тому РФ намагатиметься обійти санкції, щоб, в першу чергу, відновити ракетний потенціал, каже Загородній. Однак ще одна проблема, з якою зараз стикається РФ-відсутність у неї необхідних потужностей, щоб створювати потрібну кількість ракет.

У Росії вже навіть підійшла до критичної маси кількість ракет, виготовлених в 1960-х роках, які країна-агресор також застосовує для ударів по Україні.

"До того ж, Росія – величезна за площею країна, і їй теж потрібно чимось і якось захищати свою територію і свій кордон. Ну, розстріляє вона зараз всі ракети в Україні, а що далі, ніж вона захищатиметься на інших рубежах? Адже у Росії там під боком Китай, Середня Азія та інші. Країни - суперники РФ уважно спостерігають за тим, що відбувається. Військові в РФ вже розуміють, що в колишніх кількостях вже не можна застосовувати ракети", – говорить Загородній.