Президент країни-агресорки Володимир Путін скликає у понеділок, 16 травня, засідання лідерів країн-членів Організації договору колективної безпеки (ОДКБ). Експерти припускають, що на цій зустрічі кремлівський диктатор може попросити допомоги у своїх сателітів воювати проти України.

Про це розповів військовий експерт Олександр Мусієнко у коментарі "24 каналу".

Однак експерт вважає, що на практиці це реалізувати буде майже неможливо. Адже інші країни ОКДБ (за винятком хіба що Білорусі) віддреагували на путінську агресію в Україні "надто стримано".

"Вірменія теж не хоче, щоб за нею репутаційно закріпилась їхня участь у бойових діях. Ми бачимо й позицію Казахстану. Зараз є інформація про те, що країну можуть використовувати для обходу санкцій. Однак у США є потужності, щоб з'ясувати, чи насправді так станеться", – сказав Мусієнко.

За його словами, скликаючи цю зустріч Путін намагається хоч якось відповісти НАТО і створити ілюзію загрози.

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко в ефірі Радіо НВ також сказав, що країни ОДКБ не воюватимуть проти України. Він назвав Організацію "мертвою структурою".

"По-перше, вони бачать, що Росія програє цю війну. По-друге, вони бачать, що ця війна — це шлях для них для дуже великих і серйозних санкцій. Навіщо це потрібно таким країнам, як Казахстан, Киргизстан, іншим? Дуже цікавий третій момент: загалом ОДКБ — це мертва структура, як військовий блок, як військова організація", — підсумував Коваленко.