На початку квітня російські окупанти завдали ракетного удару по залізничному вокзалу в Краматорську. В результаті удару загинули 57 осіб, були поранені - ще 109, серед них і 11-річна дівчинка Яна і її мама Наталя. Дівчинці відірвало обидві ноги, її матері - одну. Синові жінки дивом вдалося вціліти.

Зараз сім'я перебуває в одній з дитячих лікарень Львова, де кілька тижнів проходить лікування. За мамою і сестрою-близнюком доглядає 11-річний Ярослав.

"Він подорослішав у той момент, коли російська ракета прилетіла на вокзал Краматорська. Сестра-близнюк і мама, які були на пероні, залишилися без ніг: дівчинка — обох, жінка — однієї. І 11-річний Ярослав тепер за ними доглядає. Навіть сам ходить в магазин поруч з лікарнею", - розповіли в першому медичному об'єднанні Львова.

Мамі і дочці відірвало ноги
Мамі і дочці відірвало ноги

Постраждала сім'я з Новгородського Донецької області. Рідний тато дітей помер, а вітчим пішов воювати. На початку квітня мати дітей Наталія вирішила вивезти сина і дочку з-під обстрілів. З валізами вони приїхали на вокзал Краматорська.

Поки чекали поїзда, Яна попросила у мами чаю, його на пероні готували волонтери. Ярослав залишився охороняти речі в приміщенні. Коли мама з сестричкою вийшли на вулицю, пролунав вибух.

"Наталя, яка досі не може пробачити того походу за чаєм, згадує: коли відкрила очі, все було в крові. Потім побачила, що у дочки немає ніг. А після того, як не змогла піднятися, зрозуміла, що і сама без однієї кінцівки", — йдеться в повідомленні.

До Львова сім'ю доставив евакуаційний потяг. Зараз діти і мама вже посміхаються, тому що, нарешті знаходяться в безпеці. Скоро сім'я відправиться на протезування та реабілітацію в США.