Росія втратила свій флагман після удару українськими ракетами Нептун. Це підірвало тезу про непереможність російської армії і флоту.

У Росії довго не хотіли визнати загибель крейсера Москва, тому що ця втрата заперечує тезу про те, що українці нібито нездатні завдавати серйозних втрат РФ.

Таку думку під час чату на Головреді озвучив нардеп, історик, екс-директор Українського інституту національної пам'яті, боєць ТРО Володимир В'ятрович.

"Загибель крейсера для Росії - дуже болюча втрата з практичної точки зору. Тому що мова йде про величезний корабель, флагман їх флоту. До того ж це болюча символічна втрата. Недарма цей крейсер називався Москвою", - сказав він.

За його словами, убитих на війні солдатів в Росії досить успішно намагаються приховувати, але втрату цього великого і важливого для Росії корабля приховати було неможливо.

"Незважаючи на багатоденні спроби приховати загибель крейсера, ця інформація все одно на відміну від корабля спливла. Це, безумовно, підірвало тезу про непереможність російської армії і російського флоту. А саме це було однією з підстав, яка давала можливість Росії стверджувати, що вона є глобальною державою, здатною впливати на світові процеси. Тепер ця теза дуже і дуже похитнулася", - пояснив історик.

В'ятрович додав, що Росія втрачає міжнародний авторитет від війни в Україні в цілому.

"Друга армія світу" виявилася другою армією в Україні після Збройних сил України. Отже, Росії тепер стало складно говорити, що вона дуже сильна держава, що має право комусь диктувати. У цьому контексті потоплення крейсера Москва стало публічним ляпасом всієї тієї передбачуваної могутності Росії", - резюмував екс-директор Українського інституту національної пам'яті.