Україна повинна позбутися тотальної русифікації, вважає секретар РНБО Олексій Данилов.

"Якщо ми зараз не позбудемося тотальної русифікації країни, за 10-30 років можемо мати таку ж війну з Росією. Це питання нашого виживання", – упевнений Олексій Данилов.

Секретар РНБО вважає, що Росія не планує зупинятися у війні проти України ні до яких "символічних" дат, а єдиними гарантіями безпеки є самі українці і ЗСУ.

Раніше повідомлялося, що секретар РНБО Олексій Данилов розповів про нездійснені плани РФ щодо захоплення влади в Україні і про те, що зараз Віктор Медведчук на допитах розповідає всі схеми роботи за роки колаборантської діяльності.

"Медведчук зараз дає свідчення, розповідає все, що відбувалося, з ким він працював, як він заробляв", – говорить Олексій Данилов.

За словами Данилова, агенти РФ в Україні мріяли, що за 2-3 дні російські війська займуть нашу країну і деякі українські військові найвищого рівня повинні були очолити уряд і всі наші інституції.

"Медведчук повинен був бути "сірим кардиналом" тут, як він був все життя, починаючи з часів Кучми. І якби наша СБУ працювала з часів Кучми плідно і якісно, то Медведчук при Кучмі був би вже за гратами", – заявив Данилов.