Україна щодня отримує потужні озброєння для боротьби з рашистами у нашій складній війні. Одними з найнадішних постачальників виявилися чехи, які постійно доправляють до України свою техніку та військове обладнання.

Нещодавно стало відомо, що Чехія поставила Україні свої системи залпового вогню RM-70 Vampire.

Конструктивно РСЗВ RM-70 є комбінацією артилерійської частини БМ-21 з шасі чехословацького автомобіля підвищеної прохідності "Татра-813".

Пускова установка виконана за класичною схемою з розташуванням артилерійської частини у кормі колісного шасі. У передній частині шасі знаходяться броньована кабіна екіпажу та силова установка з агрегатами трансмісії. Завдяки відносно великій довжині шасі в середній частині вдалося розмістити оригінальний гідравлічний пристрій для перезаряджання пускової установки.

Артилерійська частина складається з пакета трубчастих напрямних (40 стволів), поворотної рами, механізмів наведення та відповідного електрообладнання. За своєю конструкцією вона повністю ідентична артилерійській частині БМ-21, Стрільба ведеться некерованими реактивними снарядами з осколково-фугасною головною частиною М-21ОФ (довжина з підривником - 2,87 м, вага - 66 кг, дальність стрілянини - 20,5 км). Можливе також застосування всіх нових боєприпасів, розроблених останнім часом у Росії для РСЗВ БМ-21.

У більшості випущених РСЗВ RM-70 як колісне шасі використано шасі вантажного автомобіля "Татра-813". Це шасі має V-подібний дванадцятициліндровий дизельний двигун "Татра" Т-930-3 потужністю 270 л. с.