Увечері 13 квітня за неофіційними повідомленнями українські військові завдали два ракетних удари по флагману Чорноморського флоту рашистів крейсеру "Москва".

Близько одинадцяти годин пропагандистські ЗМІ інформацію тримали в секреті не отримуючи Темників від свого керівництва і лише вранці написали, що на кораблі здетонував боєзапас, в результаті чого виникла пожежа.

  • 01.00 МО РФ заявило про пожежу і подальший вибух боєзапасу на крейсері Москва. У відомстві говорять про пожежу на крейсері. Причини пожежі встановлюються.
  • 01.05 з крейсера Москва був переданий сигнал SOS (джерело: Міжнародний морський форум)
  • 01.14 в результаті пожежі і вибуху крейсер Москва перекинувся на лівий борт.
  • 01.47 на крейсері Москва повністю пропало електроживлення. Все погано.
  • 02.07 у Туреччині стверджують, що на 99,99 відсотків протягом години Москва може затонути (54 моряки з крейсера були врятовані турецьким судном.)
  • 02.48 у Туреччині та Румунії заявляють про те, що крейсер Москва затонув

Уточнюється, що крейсер був вражений українськими ракетами "Нептун".

Ракетний комплекс виробляється підприємствами Державний концерн "Укроборонпром", ракети виробляються спільно з українським приватним ОПК. Перший дивізіон був поставлений в ЗСУ в січні 2022. Пізніше, ніж мріялося, але раніше, ніж почалася повномасштабна війна.

Відомий журналіст Мартін Брест пише, що постріл проводився двома ракетами.

"Сьогодні стріляли відразу двома ракетами, не економлячи, шоб подолати протидію, в тому числі, і російського АК-630. 630-й-це шестиствольна скорострільна гармата, яка повинна збивати підлітають ракети. Сьогодні гармата п**ебала, тому долетіли і довбанули обидві наших дівчинки. Результат вам відомий. Це не перший бойовий пуск "Нептуна". На одному з попередніх, в лютому, росіяни перехоплювали нашу ракету, і так старанно, що в процесі ще й збили свою ж "сушку". Дрібниця-а приємно. Я хочу подякувати робітникам, інженерам, конструкторам цих комплексів. Стріляли ЗСУ, але комплекс зробили ви. Намалюйте собі білий силует кораблика на стіні складального цеху", – писати Мартін Брест.