З початком війни Володимир Зеленський контактує з родиною по телефону. Дружині і дітям заборонили залишитися з ним у приміщеннях офісу президента.

Про це в інтерв'ю Vogue розповіла дружина президента України Олена Зеленська:

"У ті перші дні я сподівалася, що ми зможемо залишитися з ним (чоловіком Володимиром, – прим.). Але президентський офіс перетворився на військовий об'єкт, і нам з дітьми заборонялося там залишатися. Нам наказали перебратися в безпечне місце – якщо в Україні зараз можна знайти безпечне місце... з тих пір ми спілкуємося з Володимиром тільки телефоном".

Зеленська розповіла, що дуже добре пам'ятає день напередодні війни. Хоч в сім'ї і займалися звичайними справами, але "були напружені", адже"всюди було багато розмов про можливе вторгнення". Однак, за словами першої леді, до останньої хвилини не вірилося, що станеться щось подібне.

Ранній ранок 24 лютого Олені Зеленській запам'ятався таким:

"Я прокинулася десь між 4 і 5 ранку від стукоту. Я не відразу зрозуміла, що це вибух... Чоловіка не було в ліжку. Але коли я встала, то відразу побачила його, вже одягненого, як зазвичай, в костюмі (це був останній раз, коли я бачила його в костюмі і білій сорочці – з тих пір він у "воєнці"). "Почалося", - це все, що він сказав".

Зеленська розповіла, що на той момент її хвилювали діти. Чоловік попросив почекати подальших вказівок і порадив зібрати предмети першої необхідності і документи.

"І пішов з дому", - додала вона.