Відомий журналіст Андрій Цаплієнко повідомив у своєму телеграм, що відповідального офіцера ФСБ за створення в Україні п'ятої колони та розхитування ситуації – відправили у СІЗО замість домашнього арешту.

"Башти хитаються. Сергій Бєсєда, донедавна керівник засекреченої 5-ої служби ФСБ РФ, відправлений до СІЗО «Лефортово». За неофіційними даними, з 11 березня він знаходився під домашнім арештом. Служба оперативної інформації та міжнародних зв’язків, або так звана 5-а служба, це ключовий підрозділ ФСБ у війні проти України. Саме «п’ятірка» відповідала за збір повної інформації щодо готовності України до війни та її аналіз, який лягав на стіл російського керманича. Тож Путін знайшов стрілочника. І зараз цього стрілочника звінувачують у розбазарюванні державних коштів, що в принципі, відповідає дійсності", – пише Андрій Цаплієнко.

Журналіст додає, що в матеріалах, з якими ми працювали, коли робили сюжети про операції української контррозвідки, завжди були факти про те, що українські зрадники давали своїм ФСБшним кураторам розписки, скажімо, на тисячу доларів, а отримували на руки півтисячі. Тобто половина агентурних грошей тупо ФСБівцями кралася.

"І це добре. Бо їхня корупція наш надійний союзник. А ще Путін може «доколупатися» до Бєсєди через його походження. Бо, судячи з імені батька, Сергій Орестович має українське коріння. Знайти українського агента в найвищих ешелонах влади з метою списати на нього воєнну бездарність усієї російської армії було б для Кремля ідеальним поясненням фронтових невдач окупантів", – додає Андрій Цаплієнко.