Це завдало глобальних політичних та економічних втрат для РФ, а відтак наклало печатку сумніву на колишні довірчі відносини глави Кремля з міністром оборони Сергієм Шойгу.

Про це повідомляють власні джерела The New York Times за умов повної анонімності. На їхню думку, Путін став заручником своїх військових радників, які приховували від нього найважливіші факти вторгнення до сусідньої держави.

"Путін справді не знав про заклик солдатів-строковиків, тому погані звістки про масову загибель армійців стали для нього неприємним сюрпризом. Він також був введений в оману про ступінь підготовки українських військових, а також громадянського суспільства до приходу загарбників на танках. Люди не хочуть приходу російської влади, а армія не просто встояла, а й завдає контратакуючих ударів", – зазначено в повідомленні.

Водночас вищі військові чиновники РФ продовжують недомовляти або подавати прикрашену інформацію президенту в горезвісних "папочках", побоюючись, що їм доведеться особисто відповідати за невдачі на фронті. Оскільки Путін справді відправив "на лікарняний" двох керівників військових операцій в Україні, напруга та ступінь брехні у кабінетах Москви лише продовжує наростати, вважають експерти у США.