Президент України Володимир Зеленський також відзначив, що Путін проводить дерусифікацію України. Український президент у черговому телезверненні знову перейшов на російську - і попрощався з нею.

"В Україні немає і ніколи не було мовної проблеми. А ось тепер ви, російські окупанти, цю проблему створюєте. Це ви робите все, щоб наші люди самі йшли від російської мови". Тому що російська мова буде асоціюватися саме з вами. Тільки з вами. З цими вибухами і вбивствами. З вашими злочинами... Росія сама робить все, щоб на території нашої держави відбулася дерусифікація. Ви це робите. За одне покоління. І назавжди", - сказав Зеленський в суботньому вечірньому телезверненні.

Також радник міністра МВС Антон Геращенко зазначає, що не тільки Зеленський так думає.

Один з головних письменників сучасної України, російськомовний автор Андрій Курков цього тижня описав приблизно тими ж словами майбутнє російської мови в Україні.

"Путін знищує не тільки Україну, він знищує і Росію, і він знищує російську мову",- написав російською в американському журналі New Yorker Курков-президент Українського ПЕН - центру і автор двох десятків книг, включаючи бестселер "Пікнік на льоду".

А свіже опитування Соціологічної групи "Рейтинг" показало, що 83% громадян України бажають бачити українську єдиною державною мовою. Третина російськомовних готова перейти виключно на українську в побуті.

З 2012 по 2022 рік частка людей, які вважають російську мову своєю рідною, скоротилася в Україні з 42% до 20%.