Він також закликав переселенців поважати звичаї івано-франківців, намагатися говорити українською, і пам’ятати про те, що вони в гостях.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків звернувся до мешканців Івано-Франківська і попросив не обслуговувати в магазинах людей, які звертаються російською, гуртуватися біля храмів і проводити лагідну українізацію.

«Коли у магазині до вас звертаються російською мовою, звертайтесь українською мовою, або не обслуговуйте. Знаю одного свого товариша, який, якщо не переходять на українську мову, не обслуговує у магазині. Таким чином ми створимо цю лагідну українізацію. Гуртуймося біля храмів, вчимо їх української мови. І це буде лагідна українізація», – зазначив Руслан Марцінків.

Посадовець попросив бути обережними у висловлюваннях, з тим щоб уникнути ненависті у соцмережах. За його словами зараз івано-франківцям дуже неприємно чути засилля російської мови, мови окупанта.

«Ми є дуже гостинні, але поважайте наші звичаї. Будьмо людьми. Якщо ви приїхали, ми вас гостинно прийняли, поважайте наші традиції та звичаї», – попросив Марцінків.