Повідомлення про незрозумілу радіопередачу з сусідньої зоряної системи привели мисливців за інопланетянами в шаленство в квітні 2019 року, пише Daily Star.

Два роки по тому цей сигнал був детально вивчений вченими, і хоча вони кажуть, що це майже напевно не сигнал від інопланетян, він все ще дивний.

Ендрю Сіміон з Каліфорнійського університету сказав у той час, що сигнал має деякі особливі властивості, які змусили дослідників піддати його багатьом з перевірок, але вони так і не змогли його пояснити.

Сигнал, виявлений радіотелескопом Parkes Murriyang, по всій видимості, прийшов з боку Проксими Центавра – найближчого сусіда сонця, що знаходиться в порівняно недалеких від нас 4,22 світлових роках.

Проксима Центавра – це червоний карлик, навколо якого обертаються принаймні дві планети – суперземля, яка приблизно в сім разів більше нашої рідної планети, і менший світ розміром приблизно з Землю.

космос, Проксима Центавра b
космос, Проксима Центавра b

Однак жодна з цих планет не вважалася хорошими кандидатами для розумного життя через звичку Проксіми випускати величезні і смертоносні спалахи.

Радіохвилі були обмежені вузьким діапазоном частот, зазвичай зарезервованим для літаків. Але той факт, що передачі були, мабуть, постійними протягом п'ятигодинних періодів і виявлялися тільки тоді, коли телескоп був спрямований на Проксиму.

Незважаючи на побоювання з приводу зоряних спалахів, Проксима Центавра b, планета розміром з Землю, є метою Breakthrough Listen, 10-річного проекту з виявлення «техносигнатур» екзопланет.

"Ми не думаємо, що це населена планета. Але вона дуже близька, і за нею дуже просто спостерігати", – пояснив співавтор дослідження Денні Прайс.

Передача 2019 року, позначена як BLC1, стала першим цікавим сигналом Breakthrough Listen. Доктор Прайс сказав, що "BLC1 виявляється тільки в джерелах, що вказують на Проксиму. Ми не знаємо точно, чому це сталося".

Однак, за його словами, оголошення про відкриття позаземної цивілізації – це не те, чим вчені будуть займатися без вагомих доказів: "[Щоб довести] життя за межами Землі, необхідні докази повинні бути дуже високого рівня". Доктор Прайс сказав: "Отже, ми хотіли переконатися, що ми дійсно зрозуміли сигнал, перш ніж говорити про нього".

Після розширених випробувань доктор Прайс тепер вважає, що загадковий сигнал був відлунням людського сигналу, який якимось чином відбивався на Землі, хоча його точне джерело так і не було визначено.

Джейсон Райт, астроном з Пенсільванського державного університету в Пенсільванії, каже, що це цілком може бути позаземна істота, але це не означає, що воно інопланетне.