Продукт дорожчатиме щомісяця і така тенденція збережеться і в наступному році. Такий прогноз дав директор "Економічного дискусійного клубу" Олег Пендзін, передає UBR.ua.

Більш того, за словами експерта, є ризик дефіциту зернових через дорожнечу і нестачі мінеральних добрив. І це може статися вже наступного року. Пендзин вважає, що кожен місяць наступного року хліб у роздрібній торгівлі дорожчатиме на 1,5%.

Крім того, фактори які вплинуть на подорожчання хліба, чинять тиск і на кондитерські вироби. Так, експерт прогнозує, що, наприклад, торти подорожчають удвічі. Він пояснив, що пекарі часто переносять частину витрат на виробництво соціального хліба на різні кондитерські вироби, в тому числі торти і тістечка.

Шкода свіжого хліба для організму
Шкода свіжого хліба для організму

"Наприклад, якщо за минулий рік ціни на хліб зросли на 18%, то на торти – на 80%. Але в таких же виробах сидять не тільки енергоносії, а й цукор, що подорожчав на 90%, і соняшникова олія, яка теж подорожчала на 90%. Плюс до всього-виросла зарплата", – резюмував експерт.

Він додав, що в Україні майже всі (90%) Малі пекарні підприємства, які виробляють хлібобулочні вироби, використовуючи в якості палива газ. У структурі енергоспоживання частка газу становить 60%, а електроенергія — 40%.

Крім того, Пендзин прогнозує, що частка енергоресурсів у виробництві виробів незабаром зросте з 5-7% до 15-20%.