Директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге припустив, що пандемія коронавірус може закінчитися в світі вже в наступному році. Однак при цьому хвороба продовжить існувати.

Про це він заявив в ефірі білоруського каналу СТВ.

"Я оптиміст, вважаю, що наступного року ми вийдемо з пандемії, але, звичайно ж, коронавірус не закінчиться. І, можливо, нам доведеться з ним жити. Але ви знаєте, це, як і з грипом. Є вакцини від грипу. Щороку вони злегка адаптуються під нові штами, і люди вакцинуються - і все нормально", – розповів Клюге.

За його словами, в кожній країні система охорони здоров'я повинна відігравати першочергову роль, щоб пандемія не повторилася.

"Якщо не буде охорони здоров'я і здоров'я, то не буде ні економіки, ні безпеки, ні соціального спокою. Потрібно інвестувати в охорону здоров'я", – закликав Клюге.

Він пояснив, що зараз світу необхідно, щоб 80-85% його населення було вакциновано від COVID-19.

"У 35 з 53 країн Європейського регіону ВООЗ спостерігається плато по вакцинації, тобто кількість вакцинованих людей більше не зростає", – зазначив глава європейського бюро ВООЗ.

Він додав, що ВООЗ провела дослідження поведінкових моделей населення, щоб зрозуміти, хто не хоче щепитися і з якої причини.

"Ми з'ясували, що люди не обов'язково категорично проти вакцинації. Скоріше, у людей є питання, на які вони хочуть отримати відповіді. Наприклад, раніше вакцина розроблялася роками, а ця вакцина була розроблена дуже швидко, чи дійсно вона безпечна? Так, вакцини пройшли всі процедури перевірок, і вони безпечні", – резюмував Клюге.