Співробітників і відвідувачів ТРЦ, магазинів, розважальних закладів, ринків будуть перевіряти на дотримання правил карантину, в тому числі перевіряти наявність Covid-документів, повідомляти на сайті Національної поліції.

Поліція спільно з лікарями та Держспоживслужбою планує проведення нових рейдів у місцях великого скупчення людей з метою контролю за дотриманням карантину. Це стосується ТРЦ, закладів громадського харчування, розважальних закладів, ринків і магазинів.

Насамперед йдеться про "помаранчеву" і "червону" зони.

Наприклад, керівників автотранспортних підприємств або фірм, що здійснюють перевезення наших громадян, організаторів спортивних заходів, безпосередньо тих осіб, які несуть відповідальність як адміністративну, так і часом кримінальну", – сказав глава Нацполіції ігор Клименко.

водія зупинила поліція
водія зупинила поліція

Також він нагадав, що з 21 жовтня почнуть діяти нові правила в міжобласному транспорті. Тому правоохоронці використовуватимуть обладнання для зчитування QR-кодів з сертифікатів про вакцинацію у пасажирів та водіїв.

"Уряд, розуміючи, що бізнес, який платить громадянам заробітну плату і наповнює бюджет держави, повинен працювати, встановив можливість їх роботи навіть у "червоній" зоні. Обов'язковою умовою такої роботи є також підтвердження клієнтами і персоналом своєї безпеки", – сказав Клименко.

У той же час головний санлікар ігор Кузін підкреслив, що зараз 16 регіонів відповідають "помаранчевому" рівню, який є зоною посиленого контролю. Саме там важливий "дієвий контроль" за носінням масок, умовами перевезень, роботою закладів громадського харчування та розважальних закладів.