Курс гривні систематично зміцнювався до долара США в останні місяці завдяки високим цінам на українські продукти і товари на зовнішніх ринках. При цьому газова криза в Євросоюзі може вплинути і на ситуацію з курсом гривні в Україні.

Таку думку висловив аналітик фінансової групи ICU Олександр Мартиненко.

Так за його словами, ситуація зі зростанням цін на газ в Європі створює ризики для платіжного балансу України і для ситуації навколо обмінного курсу. Тобто такий ризик є і він зараз стає великим.

При цьому, щоб перешкодити різкій девальвації гривні в майбутньому, українській владі потрібно буде міняти принципи регуляторної політики на валютному ринку. Зокрема, підвищити ставки за ОВДП, а значить збільшити відрахування на обслуговування держборгу в майбутньому.

Експерт також прокоментував впливом стрибків цін на газ в ЄС на вартість продуктів в Україні. Він зазначив, що подорожчання газу в Євросоюзі призвело до зростання цін на енергоносії в Україні.

"Через те, що у нас зараз дуже різко зростають ціни на енергоносії, це тягне за собою подорожчання інших товарів. Тому ризики ймовірності того, що інфляція залишиться на високому рівні, тобто +10% в річному вимірі, зростають", – підсумував Мартиненко.

Варто нагадати, що в свою чергу в НБУ впевнені, що підвищення цін на газ на світових ринках майже не позначиться на діючих тарифах в Україні. А пояснюється такий прогноз – дією річних контрактів для домогосподарств.