Кухарі очолили список найбільш затребуваних співробітників в туристичній і ресторанній сферах. Суміжні професії, в числі яких персонал кухні, офіціанти і бармени також переживають підйом, а ось гіди та екскурсоводи – навпаки.

При цьому в самій галузі, як розповіли UBR.ua експерти порталу grc.ua, поточними вакансіями вдається перекрити тільки 68% від загального попиту на роботу серед шукачів.

В цілому по категорії "туризм, готелі, ресторани" конкурс на одне робоче місце зараз становить в середньому 1,5 людини. Частіше за інших тут шукають:

  • кухарів – 24% всіх вакансій;
  • персонал кухні – 19%;
  • офіціантів / барменів – 12%.

Попит в рази менше, але все ж присутній і на управлінців в ресторанній сфері, в сфері обслуговування гостей при розміщенні, кейтерингу, бронювання та продажу турпослуг.

кухня, кухарі
кухня, кухарі

Мінімум пропозицій залишилося для хостес, організаторів конференцій, фахівців з оформлення віз, а пошук екскурсоводів і гідів і зовсім значно просів – там зосереджено всього 0,3% вакансій галузі.

Зарплатні пропозиції по сфері безпосередньо залежать від рівня затребуваності конкретного фахівця роботодавцями, його професійних навичок, досвіду роботи і регіону. В середньому оклади тут становить приблизно 14 000 грн, але можна знайти як варіанти понад 35 000 грн, так і на рівні 7 000 грн. Новачкам без досвіду і навичок найчастіше готові платити по 11 000 грн.

Найбільш високі зарплати у кухарів. В середньому їм готові платити 26 400 грн, що всього на 600 грн нижче рівня зарплат управлінців в туристичному бізнесі.

Так, у вересні саме кухарі стали найбільш затребуваною у роботодавців спеціальністю в туристичній та ресторанній сферах. Але варто врахувати, що кількість вакансій, оплата і перелік обов'язків тут сильно залежать від регіону.

"Якщо подивитися на відкриті вакансії для цих фахівців, ми побачимо, що операційний директор турсеті в Києві з досвідом роботи від трьох років і знанням мов може розраховувати на оклад від 80 000 грн, в той час як провідний фахівець в турагентство в Дрогобичі може претендувати на суму до 15 000 грн", – коментує виконавчий директор grc.ua Катерина Окунська.

На даний момент саме Київ залишається лідером за кількістю пропозицій про роботу в категорії "туризм, готелі та ресторани" і зосередив у себе близько 22,5% всіх вакансій по сфері.

Таким чином шукати високооплачувані робочі місця по цій сфері доведеться саме в столиці і великих обласних містах, таких як Львів, Одеса, Дніпро, Харків, Запоріжжя.

Хоча офіціантам і працівникам кухні знайти підходящу роботу в сезон вийде і в туристичних регіонах, куди їдуть відпочиваючі. Зарплатні пропозиції для них варіюються від 11 400 до 12 800 грн.