Україна цього року може вийти на рекордний урожай соняшнику. Прогнозується, що аграрії зберуть 15,1 млн.тонн. культури, що на 15% перевищує рівень минулого року і майже досягне максимального обсягу виробництва 2019 року.

Про це йдеться в прогнозі асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ). При цьому на ціну самої соняшникової олії впливає і ряд інших факторів, крім врожаю. При цьому експерти вважають, що якщо аграрії зберуть досить великий обсяг насіння соняшнику, то це хоч і не призведе до зниження цін на олію, але зможе стримати подальше зростання цін.

"Достатня кількість вирощеного насіння соняшнику в цьому році дозволить забезпечити внутрішній попит на соняшникову олію, а також згенерувати достатню кількість експортної виручки і стримати подальше зростання цін, що спостерігалося в 2019/20 маркетинговому році", — резюмувала аналітик УКАБ Світлана Литвин.

супермаркет, магазин, соняшникова олія
супермаркет, магазин, соняшникова олія

Вона зазначила, що Україна — найбільший світовий виробник соняшникової олії, на яку зараз фіксується великий попит у всьому світі. Тому український експорт соняшникової олії зростатиме.

Варто нагадати, що за даними Держстату, з початку 2021 року соняшникова олія в Україні подорожчала на 46%. Зокрема, у серпні 1 літр продукту стояв 64,33 грн, тоді як у січні — 44,04 грн. При цьому експерти вважають, що найближчим часом таких стрибків цін можна не чекати.