В Україні, за даними Державної служби статистики, у вересні в порівнянні з серпнем ціни на продукти і товари зросли на 1,2%. При цьому в Міністерстві економіки вважають, що цінова ситуація залишається стабільною. Про це повідомила прес-служба відомства.

У Мінекономіки, коментуючи прискорення інфляції, зазначили, що таке подорожчання продуктів є незначним. Відомство пояснило, що якщо якісь продукти і дорожчали, то це пов'язано з тиском з боку високих цін на продовольство і енергоносії на зовнішніх ринках.

Однак у Держстаті повідомляють, що якщо за місяць інфляція прискорилася на 1,2%, то за рік — на 11%. Більше того, є продукти, які подорожчали майже на 90%. Наприклад, цукор (+88% за рік).

супермаркет, магазин, соняшникова олія
супермаркет, магазин, соняшникова олія

У свою чергу Мінекономіки підкреслює, що за даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) у вересні 2021 року середнє значення індексу продовольчих цін збільшилося на 1,2% в порівнянні з серпнем.

Крім того, багато продуктів дорожчають через зростання цін на енергоносії. За даними Світового банку, середня ціна на природний газ на європейському ринку за вересень зросла більш ніж на 48%.

"Також певний вплив на ціни в Україні у вересні мав фактор сезонності. Зокрема, сезонно подешевшали фрукти, Олія соняшникова, цукор за рахунок сезонного насичення продовольчого ринку цією продукцією. Дещо знизилися тарифи на залізничний пасажирський транспорт - на 1,7%, що є типовим для цього місяця", — резюмували в Мінекономіки.

Міністерство додало, що у звітному місяці сезонно зросли ціни на деякі продовольчі товари, Одяг та взуття, послуги у сфері освіти.