Віце-прем'єр-міністр, міністр економіки Олексій Любченко заявив, що наступного року собівартість газу українського видобутку становитиме близько 3 тис. грн. за тисячу кубометрів, тобто 3 грн. за 1 куб. м.

Про це Любченко розповів 8 жовтня під час виступу у Верховній Раді. За його словами, уряд очікує, що в 2022 році промисловість буде купувати природний газ за ціною $350 за тисячу кубометрів.

"Собівартість українського газу-трохи більше 3 тисяч гривень, а в балансі споживання український газ займає половину", – розповів міністр.

газ, блакитне паливо
газ, блакитне паливо

Він підкреслив, що на сьогоднішній день в Європі ринкова ціна газу перевищує 55 тис.грн. Нагадуємо, що вчора, 7 жовтня, ціна на природний газ в Європі різко впала після підняття до рекордних показників.

Так, до звітної дати торги почалися зі значення $1260 за тисячу кубометрів. Але потім ціни почали різко знижуватися. Спочатку вартість ф'ючерсів впала до $1073,6, а через кілька хвилин покотилася ще нижче.

Ресурс почав дешевшати після того, як Росія пообіцяла Європі збільшити поставки газу. Але в цілому ціни на газ в Європі залишаються високими. За останні півтора року вартість ресурсу зросла в 30 разів. Більш того, напередодні російська компанія "Газпром" назвала такі ціни "неадекватними" і вважає, що тепер на ринку знижується попит на газ.