Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в розслідуванні "Слідство.Інфо".

26 жовтня 2015 року у відповідь на запит регулятора, міжнародний провайдер Trident Trust вказав, що власник компанії не Рінат Ахметов, а Роман Бугаєв, директор SCM Limited з 2008 року.

У коментарі журналістам прес-служба SCM заперечує зафіксований в Pandora Papers факт розслідування.

З документів провайдерів, доступних журналістам, точно також відомо, що Ахметов для міжнародних компаній реєстраторів "добре відомий клієнт" і часто користується їх послугами, зокрема, щоб взяти кредит в Міжнародному банку на придбання елітного літака.

"Дуже терміново", – йдеться в темі листа, який стосується олігарха Ріната Ахметова. Документ адресований провайдеру на Британських Віргінських островах, Trident Trust. Представники Ахметова наполягають на терміновій реєстрації двох нових офшорних компаній, Inglen Investments Limited і Pluscom Holdings Limited.

документи про офшори Ріната Ахметова
документи про офшори Ріната Ахметова

"Оскільки ми вважаємо, що у нас довгострокові відносини з TT (Trident Trust. – Ред.), ми не можемо надати ніякої нової інформації, так як материнські компанії, а також Бенефіціарний власник добре відомі агенту", – йдеться в листі від 29 жовтня 2014 року.

Провайдери беруть замовлення добре відомого клієнта в той же день. Метою реєстрації нових компаній юристи вказують "володіння літаком".

"Вже через два місяці, 16 грудня 2014 року, одна з цих компаній-оболонок успішно отримує кредит у банку Credit Suisse на придбання реактивного літака бізнес-класу Falcon 7X з бортовим номером P4-SCM. Сума кредиту не згадана в документах, проте ринкова вартість судна перевищує 50 млн доларів США", – йдеться в розслідуванні.

літак Ріната Ахметова
літак Ріната Ахметова

Відзначається, що аналогічним літаком в різний час користувалися президенти Франції і Росії.

За даними журналістів, Trident Trust співпрацював з Ахметовим мінімум до 2018 року, незважаючи на численні повідомлення в ЗМІ про його зв'язок з Полом Манафортом, яку тоді розслідував Департамент юстиції США на предмет ухилення від сплати податків і відмивання грошей.