Про це повідомила прес-служба Пенсійного фонду.

Зазначається, що два перерахунки з різних причин проведуть з 1 грудня 2021 року. Зокрема, у грудні виплати зростуть через зростання прожиткового мінімуму. Так, пенсіонери отримають доплату за стаж, за віком і в цілому збільшиться розмір мінімальної пенсії.

Крім того, з 1 грудня цього року пенсію збільшать через зростання мінімальної зарплати. Так, для 65-річних українців пенсії підвищать до 2600 грн.

пенсії, виплати, люди похилого віку
пенсії, виплати, люди похилого віку

Коли в Україні підвищували пенсії?

Підняття рівня пенсійних виплат стартувало на початку поточного року. Перше підвищення відбулося з 1 січня 2021 року. Тоді через зростання мінімальної зарплати мінімальна пенсія 65-річним зросла до 2400 гривень.

Ще три перерахунки одночасно пройшли з 1 березня за трьома напрямками. На початку весни пройшла індексація виплат, яка тепер стане щорічною. Також пенсії підвищили мінімум на 100 грн. через збільшення середньої зарплати.

Крім того, з 1 березня збільшили до 2200 гривень мінімальний розмір пенсії для чоловіків зі стажем 35 років і жінок зі стажем 30 років. Крім того, з 1 квітня пенсії перерахували для працюючих одержувачів.

Вже влітку, з 1 липня внаслідок підвищення прожиткового мінімуму українцям збільшили розмір пенсії за віком, а деякі отримали доплату за понаднормовий стаж. Ще по 100 грн надбавки до пенсії отримали українці, яким пенсії призначили до 31 грудня, а також ті, кому пенсію не перераховували у зв'язку зі збільшенням прожиткового мінімуму.

Останнє підняття рівня пенсійних виплат проходить в поточному місяці. Так, у жовтні пенсіонери віком від 75 до 80 років почнуть додатково отримувати по 400 грн. до своїх виплат. Пенсіонери, яким виплати нараховуються в перших числах місяця, вже отримають пенсії з доплатами.