В Україні з 1 жовтня поточного року для 80% населення тариф на електроенергію знизять, і він складе 1,44 грн за кВтг за умови споживання до 250 кВт-год на місяць.

Про це на своїй офіційній сторінці в Facebook написало Міністерство енергетики.

Уточнюється, що цін на електричну енергію зменшиться не для всіх. Так, для тих, хто споживає понад 250 кВт-год на місяць, ціна залишається незмінною – 1,68 грн за весь обсяг споживання.

Відзначається, що Міненерго розробило нову фінансову модель покладання спеціальних обов'язків( ПСО), яка дозволила держвиробникам електроенергії продавати весь обсяг продукції, що випускається на ринкових умовах.

Тепер держава направить отриманий дохід на компенсацію різниці між тарифами для населення і ринковою ціною на електроенергію.

"Нова модель ПСО дає можливість державним компаніям стабілізувати і поліпшити свій фінансовий стан. У свою чергу, це дозволяє забезпечувати знижену ціну на електроенергію для вразливих верств населення" – резюмував міністр енергетики Герман Галущенко.

У Міненерго також запевнили, що тарифи на електроенергію гарантовано будуть незмінними протягом усього опалювального сезону. У відомстві також повідомили, що НАЕК "Енергоатом" і "Укргідроенерго" поступово починають використовувати нову модель ПСО.