Система WIM цілодобово фіксує порушення і миттєво обробляє інформацію.

В Україні з 1 жовтня, вводяться нові штрафи для водіїв вантажних автомобілів. Тепер за перевантаження фури потрібно заплатити 8,5 тис. грн. – 51 тис.грн. Про це повідомила прес-служба "Укртрансбезпеки".

У країні вже вступили в силу законодавчі зміни, які запускають автоматичну фіксацію порушень вантажних норм, за допомогою WIM-комплексів. Паралельно підвищується відповідальність за порушення встановлених габаритно-вагових норм залежно від відсотків:

  • від 5% до 10% - 8500 грн;
  • від 10% до 20% - 17 000 грн;
  • від 20% до 30% - 34 000 грн;
  • більше 30% - 51 000 грн.

Також ухилення або відмова від проходження габаритно-вагового контролю та вчинення правопорушень у зоні ГВК призведе до накладення штрафу в розмірі 51 тис.грн.

Не слабо: у Дніпрі водій маршрутки дав здачу незвичайною гривнею
Не слабо: у Дніпрі водій маршрутки дав здачу незвичайною гривнею

Також збільшується штраф за перевезення пасажирів і вантажів без відповідних документів – до 17000 грн. А за здійснення міжнародних перевезень пасажирів або вантажів без документів спричинить накладення штрафу в 34 000 грн.

"Одна з ключових новел-відповідальність вантажовідправника як першої ланки перевезень. Внесення недостовірної інформації в ТТН і перевищення встановлених вагових і габаритних норм тягне за собою 51 000 грн", – підкреслили в "Укртрансбезпеці".

Якщо водій або вантажовідправник не виконує законні вимоги співробітника "Укртрансбезпеки", то такі дії призведуть до накладення штрафу на порушника в розмірі 850-2550 грн.

Як відбувається автоматичний габаритно-ваговий контроль?

Система WIM визначає вагу автомобіля. Спеціальні камери фіксують швидкість, габарити і номерні знаки транспортних засобів. Після обробки отриманих даних їх додатково перевірить інспектор. Після він формує постанову і накладає електронний підпис. А ось порушник вже отримає дану постанову з реквізитами на оплату поштою.