Розмір допомоги безпосередньо залежить від доходів членів домогосподарства і від рахунків за комуналку.

В Україні розмір субсидії для багатодітних сімей та дитячих будинків сімейного типу може досягати 10 тис. грн. на місяць. Про це заявили в Міністерстві соціальної політики, повідомила 1 жовтня прес-служба відомства.

Стало відомо, що зазначену допомогу на оплату житлово-комунальних послуг можуть отримати такі сім'ї в опалювальному сезоні 2021-2022 років. Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко пояснив, що на сьогоднішній день субсидії призначають в індивідуальному порядку.

При цьому розмір допомоги безпосередньо залежить від доходів членів домогосподарства і від рахунків за комуналку. Друге, звичайно, залежить від тарифів і кількості одержуваних послуг. Зокрема, для багатодітних сімей, дитячих будинків сімейного типу, які займають велику житлову площу, розмір субсидій у новому опалювальному становитиме до 10 тис.грн.

пенсії, виплати, старенькі
пенсії, виплати, старенькі

В цілому середній розмір субсидії складе близько 2 тис. грн в опалювальний період. Однак, за словами Музиченка, залежно від умов споживання житлово-комунальних послуг, складу домогосподарства, рівня тарифів, ця сума може становити і 3-5 тис.грн.

"Громадяни, які мають право на отримання субсидій на житлово-комунальні послуги, не повинні зволікати з їх оформленням, щоб мати можливість вчасно і в повному обсязі оплачувати надані послуги", — підкреслив заступник міністра.

Він нагадав, що в більшості випадків для призначення субсидії необхідно подати тільки заяву і декларацію про доходи. Є кілька способів для подачі документів:

  • особисто, звернувшись безпосередньо до Центру надання адміністративних послуг;
  • звернутися до старостата або до уповноваженої особи в товаристві;
  • направити до органів соціального захисту населення в районному центрі;
  • надіслати поштою, роздрукувавши заяву з сайту Міністерства соціальної політики;
  • через офіційний сайт Міністерства.