В основному дорожчають валюти африканських країн через активне відновлення туризму.

Аналітики оцінили темпи зміцнення національних валют різних країн до долара США і склали відповідний рейтинг. Так, українська гривня увійшла в першу десятку в цьому списку. Про це йдеться в матеріалі інформаційного агентства Bloomberg.

Відзначається, що світова економіка поступово відновлюється після коронакризи. Так, завдяки відновленню туристичного бізнесу курс національною валютою Сейшельських островів рупія спочатку поточного року виросла по відношенню до долара вже на 60%.

У статті сказано, що на Сейшельських островах стався справжній туристичний бум, що сприяло припливу американської валюти. Тому Сейшельська рупія постійно дорожчає. Тільки за останній тиждень її курс зміцнився на 2,9%, – до 13,31 рупій за долар.

фальшиві гривні гроші
фальшиві гривні гроші

Примітно, що ще чотири інші валюти країн Африки увійшли в топ-10 валют, які найбільше зміцнилися по відношенню до американського долара протягом 2021 року. Друге місце в цьому рейтингу зайняла замбійська квача, яка подорожчала на 26% до долара США.

Закриває трійку найбільш дохідних валют мозамбікський метикал (Мозамбіку), курс якого зміцнився по відношенню до долара США на 17%. Що стосується української гривні, але вона з початку року подорожчала на 7%, також як і вірменський драм і ангольська кванза.

Крім того, в десятку найбільш дохідних валют увійшов грузинський ларі, який подорожчав на 6%. Білоруський рубль зміцнився до долара США на 4%. По 3% додали угандійський шилінг і домініканське песо.